Oszczędzanie na emeryturę

Licz na siebie, czyli zaplanuj swoją emeryturę

Zaplanuj swoją emeryturę już teraz, pamiętaj, że najlepiej jest liczyć na siebie. Wystarczy zadbać samodzielnie o własne dochody na emeryturze. Zawirowania wokół systemu emerytalnego i przedstawiane prognozy wyraźnie wskazują, że nasza indywidualna przezorność w tym względzie jest bardzo istotna. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi zabezpieczenie naszej przyszłości. Emerytura, niesłusznie, kojarzy się nam z czymś bardzo odległym. Wydaje nam się „że mamy jeszcze czas”, żeby się zająć tą sprawą. Niestety to wrażenie jest bardzo mylące. Jest tak dlatego, że kwoty które musimy zgromadzić tak  aby mogłyby w istotny sposób powiększyć naszą przyszłą emeryturę, są naprawdę duże.

Oszczędzanie na emeryturę

Jak zacząć działać?

Oszczędzanie najlepiej zacząć jak najwcześniej. Czas szybko ucieka. Przechodząc na emeryturę trzeba mieć już spory zapas kapitału, by zapewnić sobie dostatnie życie.
Trzeba jasno powiedzieć, że kwoty, które należy zgromadzić, aby to osiągnąć są dosyć wysokie. Upraszczając – 65 latek chcąc mieć pewność, że przez następne 35 lat on lub jego rodzina będzie dostawała dodatek do emerytury w kwocie 2 tyś zł powinien zgromadzić kwotę 840 tyś zł (pomijając wpływ zysków od zgromadzonego kapitału w okresie wypłat). Skracając okres wypłat można zmniejszać niezbędny kapitał, ale przecież naszym celem jest spokojna i pewna emerytura. A przecież nie powinniśmy zapominać także o zabezpieczeniu rodziny. Jak widać kapitał niezbędny na dodatkową emeryturę to poważne wyzwanie finansowe, nie uda się nam go zdobyć w ciągu kilku lat. Comiesięczne oszczędności na poziomie 500 zł przez 30 lat dadzą Ci 400 tys zł. Jeśli jednak masz tylko 20 lat to 500 zł miesięcznie zamieni się już w 1000 zł. Dlatego zacznij oszczędzać jak najwcześniej, w ten sposób zniwelujesz nadmierne obciążenie domowego budżetu, a kwota końcowa będzie niewątpliwie wyższa.

 

Systematyczne inwestowanie na emeryturę

 

Planowanie się opłaca!

Jak właściwie oszacować wysokość oraz czas systematycznych wpłat, który pozwoli Ci osiągnąć oczekiwany poziom dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego? Proponujemy skorzystać z naszego kalkulatora emerytalnego. Wybierając założenia co do stopy zysku, zwróć uwagę, że jej wybór oznacza w praktyce wybór strategii inwestycyjnej. Tabela, którą widzisz poniżej wskazuje jakie długoterminowe stopy zwrotu są możliwe do osiagnięcia dla poszczególnych kategorii strategii i jaki jest rekomendowany czas inwestycji w ramach tych strategii. Czas inwestycji i ryzyko z nią związane to kluczowe decyzje, które będą miały wpływ na wysokość Twojego przyszłego kapitału.

Rodzaj strategii inwestycyjnej Ryzyko Roczne stopy zwrotu możliwe do osiągnięcia w długim horyzoncie czasu Rekomendowany minimalny czas trwania inwestycji
Agresywna Wysokie 10 – 11% 5 lat
Zrównoważona Średnie 9 – 10% 3 lata
Konserwatywna Niskie 6 – 8% 2 lata

 

Dlaczego jesteśmy dla Ciebie?

Oferujemy proste i przejrzyste rozwiązania, które pomogą Ci zrealizować Twoje plany. Nie musisz decydować się na drogie i skomplikowane produkty! Korzystając z naszej oferty otrzymasz:

  • Portfel inwestycyjny dopasowany do Twoich planów,
  • Twoimi inwestycjami zajmą się doświadczeni i uznani na rynku Doradcy Inwestycyjni, to oni decydują w co i kiedy inwestować,
  • Internetowe konto inwestycyjne, które da Ci bieżący wgląd w stan Twoich środków i podejmowane decyzje inwestycyjne,
  • Poprzez prostotę i jasną konstrukcje oferujemy Ci rozwiązanie znacznie tańsze od najpopularniejszych na rynku produktów oferowanych jako plany/programy emerytalne. Eliminujemy wszelkie zbędne opłaty i ograniczenia, które często w tego typu produktach się pojawiają,
  • Chcemy pomóc zrealizować twój plan. Wiemy, że nie jest łatwo być systematycznym i zdyscyplinowanym, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze. Aby  że Ci to ułatwić oferujemy dodatkowy bonus dzięki któremu systematyczność będzie Ci się opłacać.
  • Chcemy pomóc zrealizować twój plan. Wiemy, że nie jest łatwo być systematycznym i zdyscyplinowanym, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze. Aby Ci to ułatwić oferujemy dodatkowy bonus dzięki któremu systematyczność będzie Ci się opłacać.