Przyszłość Twojego dziecka

Jeśli jesteś szczęśliwym rodzicem albo już niebawem nim będziesz, dobrze trafiłeś! Bardzo często na początku nie myślimy o finansowych konsekwencjach powiększenia rodziny. Dziecko to ogromna odpowiedzialność po Twojej stronie, więc zapewnij mu odpowiednie finansowe bezpieczeństwo. Przygotuj się  na dodatkowe koszty, szczególnie kiedy maluch zacznie chodzić do szkoły. Pamiętaj, że wystarczy dobrze zarządzać finansami, by nie martwić się o przyszłą edukację swojej pociechy.

Nakłady pieniężne na wychowanie dziecka do ukończenia jego edukacji są ogromne, ich szacowana wysokość to 300-500 tyś zł. Oczywiście to wszystko zależy od standardu życia i edukacji jakie chcemy zapewnić dziecku. Przykładowo, jeśli chcesz posłać dziecko do szkoły prywatnej, do ukończenia gimnazjum, tj. przez 9 lat, licz się z wydatkiem miesięcznym rzędu 1000-1500 złotych. Łatwo obliczyć, że obciążenie dla naszego budżetu podczas tego okresu wyniesie co najmniej 100 tyś. zł. Warto się na to odpowiednio wcześniej przygotować.

Oszczędzanie na przyszłość dziecka

Planowanie się opłaca!

Jaki kapitał trzeba zaplanować, tak byś miał poczucie bezpieczeństwa i pewność, że zapewnisz dziecku edukację na odpowiednim poziomie? Sprawdź nasz kalkulator inwestowania dla dzieci, oszacuj czas w jakim chcesz oszczędzać, aby przygotować się na przyszłe wydatki. Tabela, którą widzisz poniżej wskazuje jakie długoterminowe stopy zwrotu są możliwe do osiagnięcia dla poszczególnych kategorii strategii i jaki jest rekomendowany czas inwestycji w ramach tych strategii. Czas inwestycji i ryzyko z nią związane to kluczowe decyzje, które będą miały wpływ na wysokość Twojego przyszłego kapitału.

Rodzaj strategii inwestycyjnej Ryzyko Roczne stopy zwrotu możliwe do osiągnięcia w długim horyzoncie czasu Rekomendowany minimalny czas trwania inwestycji
Agresywna Wysokie 10 – 11% 5 lat
Zrównoważona Średnie 9 – 10% 3 lata
Konserwatywna Niskie 6 – 8% 2 lata

 

Dlaczego jesteśmy dla Ciebie?

Oferujemy proste i przejrzyste rozwiązania, które pomogą Ci zrealizować Twoje plany. Decydując się na współpracę z nami możesz zabezpieczyć swoją przyszłość. Pomożemy zadbać także o Twoją rodzinę. Nie musisz decydować się na drogie i skomplikowane produkty! Korzystając z naszej oferty otrzymasz:

  • Portfel inwestycyjny dopasowany do Twoich planów,
  • Twoimi inwestycjami zajmą się doświadczeni i uznani na rynku Doradcy Inwestycyjni, to oni decydują w co i kiedy inwestować,
  • Internetowe konto inwestycyjne, które da Ci bieżący wgląd w stan Twoich środków i podejmowane decyzje inwestycyjne,
  • Poprzez prostotę i jasną konstrukcje oferujemy Ci rozwiązanie znacznie tańsze od najpopularniejszych na rynku produktów oferowanych jako plany/programy inwestycyjne. Eliminujemy wszelkie zbędne opłaty i ograniczenia, które często w tego typu produktach się pojawiają.
  • Chcemy pomóc Ci zabezpieczyć przyszłość finansową Twojego dziecka. Wiemy, że nie jest łatwo być systematycznym i zdyscyplinowanym, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze, żeby Ci to ułatwić oferujemy dodatkowy bonus dzięki któremu systematyczność będzie Ci się opłacać.