Jak działa asset management

Asset management polega na zarządzaniu inwestycjami i dla wielu inwestorów jest alternatywą dla funduszy inwestycyjnych.


czytaj dalej

Lista artykułów z kategorii: Inwestycje i oszczędzanie

Czym jest REIT, czyli jak uzyskiwać dochody z najmu

Rynek nieruchomości przeznaczonych na wynajem jest w wielu krajach w dużym stopniu opanowany przez REIT-y (Real Estate Investment Trust). Podmioty te są wyspecjalizowane w czerpaniu zysków z najmu – posiadają nieruchomości i wynajmują powierzchnię.

czytaj więcej

Giełda domeną cierpliwych

Giełda jest dla cierpliwych. W okresie ostatnich 20 lat ze wszystkich możliwych 10 letnich inwestycji opartych o indeks WIG, ponad 93% zakończyłoby się średniorocznym wynikiem przekraczającym 7%, a żadna z nich nie zakończyłaby się stratą.

czytaj więcej

Ryzyko pod kontrolą

Ryzyko jest wpisane w inwestycje. Uzyskiwanie wyższych stóp zwrotu powiązane jest z ekspozycją na ryzyko. Jednak warto poziom ryzyka dopasować do własnej tolerancji na ryzyko oraz tak skonstruować portfel inwestycyjny by jego potencjalne wahania były zgodne z naszymi oczekiwaniami.

czytaj więcej

Stopa wolna od ryzyka

Stopa wolna od ryzyka określa potencjał zysku jaki można osiągnąć bez ponoszenia ryzyka utraty kapitału czy też nieosiągnięcia zysku. Dla większości inwestorów oznacza to poprostu deponowanie pieniędzy na lokacie. Ale czy rzeczywiście na lokacie środki są wolne od ryzyka i jest to w każdym przypadku najlepsze rozwiązanie?

czytaj więcej

Przegląd okresowy inwestycji

Prowadzenie portfela inwestycyjnego wymaga by od czasu do czasu dokonać okresowego przeglądu inwestycji. Portfel inwestycyjny, podobnie jak samochód, może długi czas działać bez zarzutu, ale niewychwycona w pole drobna niesprawność może w dłuższym okresie przerodzić się w poważną awarię.

czytaj więcej

Cel w inwestowaniu

Cele w inwestowaniu warto określać, by móc zaplanować inwestycję. Jeśli nie wiemy po co oszczędzamy, to trudno jest określić ile pieniędzy potrzebujemy w przyszłości oraz kiedy te pieniądze będą nam potrzebne.

czytaj więcej

Obligacje komunalne

Obligacje komunalne są dla samorządów sposobem na pozyskanie finansowania poza kredytem bankowym. Samorządy coraz chętniej korzystają z emisji obligacji, gdyż ta forma jest prosta do zastosowania, pozwala na elastyczne planowanie finansów oraz długi okres finansowania.

czytaj więcej
NASTĘPNA