Komentarz miesięczny – Wrzesień 2018

W sierpniu silnie traciły na wartości waluty Turcji, Indii i Argentyny.


czytaj dalej

Komentarz miesięczny - Luty 2018

Styczeń był miesiącem szalonych zakupów na rynkach akcyjnych, w szczególności w USA i Emerging Markets. Indeksy giełdy amerykańskiej biły kolejne rekordy hossy, a S&P500 rósł w trakcie miesiąca nawet ponad 7%, osiągając przy tym poziomy prognozowane przez część banków inwestycyjnych dopiero na koniec 2018 roku.

czytaj więcej

Sprawdź swoją strategię inwestycyjną - test asset management bez żadnych zobowiązań

Załóż bezpłatne konto DEMO »

Komentarz miesięczny - Styczeń 2018

Główne indeksy giełdowe w Polsce zyskiwały na wartości w grudniu. Grudzień przyniósł także w większości atrakcyjne stopy zwrotu z globalnych indeksów akcyjnych.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny - Grudzień 2017

W listopadzie mieliśmy do czynienia z kontynuacją przeceny na warszawskiej giełdzie.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny - Listopad 2017

Październik okazał się dobrym miesiącem na rynku międzybankowym. W związku z wykupem dużej serii obligacji (DS1017) na rynek trafiła spora ilość wolnych środków pieniężnych.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny- Październik 2017

Wrzesień przyniósł niewielkie ożywienie na rynku międzybankowym, po wakacyjnym marazmie.  Z jednej strony pierwszy miesiąc jesieni obfitował w wysyp nowych emisji obligacji korporacyjnych, z drugiej strony w ostatnim miesiącu niemałym zainteresowaniem cieszyły się obligacje skarbowe o zmiennym oprocentowaniu, które zyskiwały na wartości.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny - Wrzesień 2017

Patrząc, jak zachowywały się rynki obligacji w sierpniu, należy zaznaczyć, że miesiąc przyniósł kontynuację odbicia na światowych rynkach. Ponownie to obligacje skarbowe z Rynków Wschodzących okazały się najlepiej pracującą klasą aktywów dłużnych.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Sierpień 2017

Zarządzający są konstruktywnie nastawieni do akcji dużych spółek w sierpniu i ostrożni co do perspektyw mniejszych firm w których, jak pokazuje przykład Forte, Neuci i niestety również Alumetalu konsensus oczekiwań wzrostu zysków może okazać się zbyt optymistyczny. Obserwowany napływ kapitału na rynki wschodzące w rosnącej mierze dokonuje się poprzez ETFy co potęguje zainteresowanie dużymi spółkami a odsuwa na drugi plan ich fundamenty.

czytaj więcej