Komentarz miesięczny – Wrzesień 2018

W sierpniu silnie traciły na wartości waluty Turcji, Indii i Argentyny.


czytaj dalej

Komentarz miesięczny – Lipiec 2017

Czerwiec charakteryzował się znaczną zmiennością na rynku krajowego długu. Pierwsze dwa tygodnie upłynęły pod znakiem kontynuacji wzrostów cen obligacji skarbowych, których nieprzerwanie świadkami jesteśmy od lutego bieżącego roku. Niestety w drugiej połowie miesiąca pozytywna tendencja uległa odwróceniu. Indeks WIG wzrósł o 1,54% w czerwcu. Średnie spółki zachowywały się lepiej niż blue-chipy. Indeks mWIG40 wzrósł 2,26%, a indeks WIG20 wzrósł o 0,82%. Małe spółki pozostawały w niełasce, a indeks sWIG80 spadł o 0,93%.

czytaj więcej

Sprawdź swoją strategię inwestycyjną - test asset management bez żadnych zobowiązań

Załóż bezpłatne konto DEMO »

Komentarz miesięczny – Maj 2017

Zgodnie z oczekiwaniami zarządzających polski rynek akcji powrócił do wzrostów w kwietniu chociaż  nie ukrywamy, że skala wzrostów na największych spółkach stanowiła dla nas zaskoczenie. Po bardzo pozytywnym lutym i marcu, a także dobrej pierwszej połowie kwietnia na rynek polskich obligacji skarbowych zagościła niewielka korekta, która uszczupliła część zysków z ostatnich tygodni.

czytaj więcej

Wzrosty na rynku metali szlachetnych

Na rynku metali szlachetnych w marcu mieliśmy dużą zmienność notowań. Początek miesiąca charakteryzował się dynamicznym spadkiem notowań złota, srebra, platyny oraz palladu. Najbardziej przecenione zostały notowania srebra i platyny. Rynek metali szlachetnych po decyzji Fed zaczął odrabiać straty z pierwszych dwóch tygodni marca i do końca miesiąca systematycznie piął się do góry.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Kwiecień 2017

Podobnie jak luty, marzec był bardzo dobrym miesiącem na rynku pieniężnym. Wysoki popyt na obligacje korporacyjne emitentów o dobrej jakości kredytowej wpłynął na stabilizację cen na wysokich poziomach, lub na wzrost notowań wielu papierów korporacyjnych. Marzec przyniósł oczekiwaną przez nas korektę na rynku polskich akcji.

czytaj więcej

Poprawa notowań REIT-ów

Ostatnie tygodnie przyniosły poprawę notowań REIT-ów w Europie. Wynik wyborów w Holandii poprawił notowania REIT-ów europejskich. Na rynku amerykańskim ciągle dobrze radzą sobie REIT-y przemysłowe.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Marzec 2017

Percepcja polskiego rynku przez inwestorów zagranicznych poprawia się i spodziewamy się, że polski rynek akcji będzie zachowywał się lepiej niż rynki w regionie. Pomimo rekordów indeksów mWIG40 i sWIG80 wyceny średnich i małych spółek pozostają atrakcyjne szczególnie w odniesieniu do prognozowanych stóp wzrostu zysków. Sezon wyników dostarcza pozytywnych niespodzianek, a wiele spółek informuje o planach wypłat sowitych dywidend.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Luty 2017

Zapowiedź likwidacji suwaka, rekordowy zysk netto NBP-u, stabilizacja polityczna i poprawa danych makroekonomicznych przyczyniły się w wzrostu na rynku akcji. Na rynku pojawiły się pierwsze nieśmiałe napływy pieniędzy do krajowych funduszy polskich akcji, a zagraniczni inwestorzy redukowali niedoważenie w polskich bankach, akcjach PZU oraz KGHM-u.

czytaj więcej