Jak działa asset management

Asset management polega na zarządzaniu inwestycjami i dla wielu inwestorów jest alternatywą dla funduszy inwestycyjnych.


czytaj dalej

Lista artykułów z kategorii: Rynek i giełda

Wzrostowy luty na rynku akcji

Na poprawę sentymentu rynkowego wpłynęło odreagowanie indeksów europejskich oraz amerykańskich. Po okresie dużo słabszego zachowania polskiego rynku akcji w stosunku do rynków rozwiniętych od 3 miesięcy mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Mimo istotnych czynników ryzyka, które ciążą nad polską giełdą nasz rynek pokazuje relatywną siłą.

czytaj więcej

Sprawdź swoją strategię inwestycyjną - test asset management bez żadnych zobowiązań

Załóż bezpłatne konto DEMO »

Dywidend w 2016 roku będzie pod dostatkiem

Rok 2015 obfitował w dywidendy, a Skarb Państwa tylko z pięciu gigantów – PKN Orlen, KGHM, PZU, PGE i PGNiG – otrzymał ponad 3 mld zł. Już dziś wiadomo, że m.in. Bank PEKAO wypłaci posiadaczom swoich akcji ponad 2,2 mld zł co może być dobrym prognostykiem dla inwestorów liczących na zyski powiązane ze strumieniem dywidend.

czytaj więcej

Odreagowanie na rynkach

Trwająca poprawa sentymentu na rynkach giełdowych oraz wzrost rentowności obligacji na rynkach bazowych może być sygnałem, że inwestorzy patrząc bardziej przychylnie na aktywa obarczone większym ryzykiem.

czytaj więcej

Zawirowań ciąg dalszy

Tematem ostatnich dni jest bez wątpienia ścięcie ratingu Polski. Wbrew oczekiwaniom agencja ratingowa S&P zdecydowała się na obniżenie ratingu Polski do BBB+ z A- oraz obniżyła jego perspektywę do negatywnej z pozytywnej.

czytaj więcej

Początek bessy czy okazja do zakupów?

Rynek akcji w Polsce w ostatnim okresie nie ma dobrej passy. Silne spadki, które jak sztorm przetaczają się przez warszawski parkiet, w dużej mierze mocno dotykają największych spółek.

czytaj więcej

Czy będzie w tym roku rajd św. Mikołaja?

Wydaje się, że czynnikiem, który może pozytywnie wpłynąć na lepsze zachowanie rynku na ostatnich sesjach tego roku, będą decyzje, które podejmie Europejski Bank Centralny na początku grudnia. Ewentualne dalsze wsparcie przez EBC gospodarki może mieć pozytywy wpływ na zachowanie rynków akcji w końcówce roku, w tym również rynku polskiego.

czytaj więcej

Poprawa sentymentu na rynkach akcji

W ostatnim okresie na światowych rynkach finansowych mamy wyraźny powrót większego apetytu na aktywa o podwyższonym ryzyku. Głównym beneficjentem poprawy sentymentu są rynki akcyjne. Dobre zachowanie giełd amerykańskich, europejskich oraz rynków wschodzących od początku miesiąca na pewno bardzo cieszy inwestorów.

czytaj więcej