Jak działa asset management

Asset management polega na zarządzaniu inwestycjami i dla wielu inwestorów jest alternatywą dla funduszy inwestycyjnych.


czytaj dalej

Lista artykułów z kategorii: Rynek i giełda

Komentarz miesięczny - Listopad 2017

Październik okazał się dobrym miesiącem na rynku międzybankowym. W związku z wykupem dużej serii obligacji (DS1017) na rynek trafiła spora ilość wolnych środków pieniężnych.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny- Październik 2017

Wrzesień przyniósł niewielkie ożywienie na rynku międzybankowym, po wakacyjnym marazmie.  Z jednej strony pierwszy miesiąc jesieni obfitował w wysyp nowych emisji obligacji korporacyjnych, z drugiej strony w ostatnim miesiącu niemałym zainteresowaniem cieszyły się obligacje skarbowe o zmiennym oprocentowaniu, które zyskiwały na wartości.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny - Wrzesień 2017

Patrząc, jak zachowywały się rynki obligacji w sierpniu, należy zaznaczyć, że miesiąc przyniósł kontynuację odbicia na światowych rynkach. Ponownie to obligacje skarbowe z Rynków Wschodzących okazały się najlepiej pracującą klasą aktywów dłużnych.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Sierpień 2017

Zarządzający są konstruktywnie nastawieni do akcji dużych spółek w sierpniu i ostrożni co do perspektyw mniejszych firm w których, jak pokazuje przykład Forte, Neuci i niestety również Alumetalu konsensus oczekiwań wzrostu zysków może okazać się zbyt optymistyczny. Obserwowany napływ kapitału na rynki wschodzące w rosnącej mierze dokonuje się poprzez ETFy co potęguje zainteresowanie dużymi spółkami a odsuwa na drugi plan ich fundamenty.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Lipiec 2017

Czerwiec charakteryzował się znaczną zmiennością na rynku krajowego długu. Pierwsze dwa tygodnie upłynęły pod znakiem kontynuacji wzrostów cen obligacji skarbowych, których nieprzerwanie świadkami jesteśmy od lutego bieżącego roku. Niestety w drugiej połowie miesiąca pozytywna tendencja uległa odwróceniu. Indeks WIG wzrósł o 1,54% w czerwcu. Średnie spółki zachowywały się lepiej niż blue-chipy. Indeks mWIG40 wzrósł 2,26%, a indeks WIG20 wzrósł o 0,82%. Małe spółki pozostawały w niełasce, a indeks sWIG80 spadł o 0,93%.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Maj 2017

Zgodnie z oczekiwaniami zarządzających polski rynek akcji powrócił do wzrostów w kwietniu chociaż  nie ukrywamy, że skala wzrostów na największych spółkach stanowiła dla nas zaskoczenie. Po bardzo pozytywnym lutym i marcu, a także dobrej pierwszej połowie kwietnia na rynek polskich obligacji skarbowych zagościła niewielka korekta, która uszczupliła część zysków z ostatnich tygodni.

czytaj więcej

Wzrosty na rynku metali szlachetnych

Na rynku metali szlachetnych w marcu mieliśmy dużą zmienność notowań. Początek miesiąca charakteryzował się dynamicznym spadkiem notowań złota, srebra, platyny oraz palladu. Najbardziej przecenione zostały notowania srebra i platyny. Rynek metali szlachetnych po decyzji Fed zaczął odrabiać straty z pierwszych dwóch tygodni marca i do końca miesiąca systematycznie piął się do góry.

czytaj więcej