Komentarz rynkowy I kwartał 2019 roku

W pierwszym kwartale rynki finansowe, a zwłaszcza krajowy rynek finansowy...


czytaj dalej

Komentarz miesięczny - Styczeń 2018

Główne indeksy giełdowe w Polsce zyskiwały na wartości w grudniu. Grudzień przyniósł także w większości atrakcyjne stopy zwrotu z globalnych indeksów akcyjnych.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny - Grudzień 2017

W listopadzie mieliśmy do czynienia z kontynuacją przeceny na warszawskiej giełdzie.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny - Listopad 2017

Październik okazał się dobrym miesiącem na rynku międzybankowym. W związku z wykupem dużej serii obligacji (DS1017) na rynek trafiła spora ilość wolnych środków pieniężnych.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny- Październik 2017

Wrzesień przyniósł niewielkie ożywienie na rynku międzybankowym, po wakacyjnym marazmie.  Z jednej strony pierwszy miesiąc jesieni obfitował w wysyp nowych emisji obligacji korporacyjnych, z drugiej strony w ostatnim miesiącu niemałym zainteresowaniem cieszyły się obligacje skarbowe o zmiennym oprocentowaniu, które zyskiwały na wartości.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny - Wrzesień 2017

Patrząc, jak zachowywały się rynki obligacji w sierpniu, należy zaznaczyć, że miesiąc przyniósł kontynuację odbicia na światowych rynkach. Ponownie to obligacje skarbowe z Rynków Wschodzących okazały się najlepiej pracującą klasą aktywów dłużnych.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Sierpień 2017

Zarządzający są konstruktywnie nastawieni do akcji dużych spółek w sierpniu i ostrożni co do perspektyw mniejszych firm w których, jak pokazuje przykład Forte, Neuci i niestety również Alumetalu konsensus oczekiwań wzrostu zysków może okazać się zbyt optymistyczny. Obserwowany napływ kapitału na rynki wschodzące w rosnącej mierze dokonuje się poprzez ETFy co potęguje zainteresowanie dużymi spółkami a odsuwa na drugi plan ich fundamenty.

czytaj więcej

Komentarz miesięczny – Lipiec 2017

Czerwiec charakteryzował się znaczną zmiennością na rynku krajowego długu. Pierwsze dwa tygodnie upłynęły pod znakiem kontynuacji wzrostów cen obligacji skarbowych, których nieprzerwanie świadkami jesteśmy od lutego bieżącego roku. Niestety w drugiej połowie miesiąca pozytywna tendencja uległa odwróceniu. Indeks WIG wzrósł o 1,54% w czerwcu. Średnie spółki zachowywały się lepiej niż blue-chipy. Indeks mWIG40 wzrósł 2,26%, a indeks WIG20 wzrósł o 0,82%. Małe spółki pozostawały w niełasce, a indeks sWIG80 spadł o 0,93%.

czytaj więcej