Komentarz miesięczny – Wrzesień 2018

W sierpniu silnie traciły na wartości waluty Turcji, Indii i Argentyny.


czytaj dalej

Ryzyko polityczne szkodzi naszej giełdzie

Spadki cen banków w ostatnim okresie mogą być próbą dyskontowania ryzyka politycznego, które wisi nad całym sektorem bankowym, wynikającego z jesiennych wyborów parlamentarnych. Rozpoczęcie sezonu wyników pozwoli lepiej ocenić obecną kondycję spółek oraz atrakcyjność bieżących wycen rynkowych.

czytaj więcej

Sprawdź swoją strategię inwestycyjną - test asset management bez żadnych zobowiązań

Załóż bezpłatne konto DEMO »

Ograniczony mechanizm efektu domina

Silna pozycja negocjacyjna płatników Unii i bardzo słaba Grecji oznacza bardzo wysokie prawdopodobieństwo przyjęcia trwałych rozwiązań, czyli pakietu głębokich reform lub wyjścia Grecji ze strefy euro, co w sumie jest pozytywną wiadomością.

czytaj więcej

Grecja ciągle denerwuje inwestorów

Grecja po raz kolejny funduje rynkom finansowym rollercoaster, wyczekując do ostatniej chwili z przedstawieniem finalnych propozycji reform, dzięki którym otrzyma dalszą pomoc od wierzycieli.

czytaj więcej

Dane z gospodarki dają nadzieję na wzrost

Ostatnie odczyty ekonomiczne dają podstawy do optymizmu odnośnie dalszego rozwoju polskiej gospodarki w nadchodzących kwartałach. Sytuacja ta powinna w średnim terminie wspierać nasz rynek akcji.

czytaj więcej

Krótka korekta czy zapowiedź mocniejszego cofnięcia?

W średnim terminie nie spodziewałbym się materializacji negatywnych dla rynku obietnic wyborczych, nie tylko ze względu na obecny układ sił w parlamencie, ale przede wszystkim na bardzo wysoki koszt, znacznie przekraczający możliwości finansowe państwa.

czytaj więcej

Pozytywne nastawienie inwestorów

Inwestorów na polskiej giełdzie zachęca względnie atrakcyjny poziom wycen spółek, dodatkowo wspierany dobrymi wynikami za I kwartał, co jest w dużej mierze odzwierciedleniem silnych danych makroekonomicznych.

czytaj więcej

Nowi liderzy hossy nad Wisłą

Na światowych rynkach finansowych wyhamowały zwyżki dotychczasowych liderów. Kapitał wyraźnie przesunął się w kierunku rynków rozwijających się,gdzie główny indeks MSCI EM tylko od początku miesiąca zyskał blisko 10 proc.

czytaj więcej