Jak działa asset management

Asset management polega na zarządzaniu inwestycjami i dla wielu inwestorów jest alternatywą dla funduszy inwestycyjnych.


czytaj dalej

Lista artykułów z kategorii: Rynek i giełda

Dobre dane z gospodarki wsparciem dla GPW

Polska giełda w ostatnich dniach zachowuje się wyraźnie lepiej od S&P500, co może być potwierdzeniem zmiany liderów hossy na globalnych rynkach finansowych i poszukiwaniem rynków, gdzie poza dodrukiem pieniądza można spodziewać się poprawy w strefie realnej.

czytaj więcej

Sprawdź swoją strategię inwestycyjną - test asset management bez żadnych zobowiązań

Załóż bezpłatne konto DEMO »

Europejski Bank Centralny wyznaczył trend

Lokomotywa w postaci QE zafundowana przez Europejski Bank Centralny wywindowała niemiecki indeks DAX do poziomu 12 tyś pkt, co daje od początku roku wzrost o ponad 20%.

czytaj więcej

Koniec cyklu łagodzenia polityki pieniężnej

Niższy koszt pieniądza pozytywnie wpłynie na wyniki spółek posiłkujących się długiem. Ponadto wzrośnie atrakcyjność akcji przedsiębiorstw dzielących się swoimi zyskami w postaci dywidendy.

czytaj więcej

Rada Polityki Pieniężnej pod silną presją

Dane makroekonomiczne od początku roku potwierdzają pozytywne momentum ze strefy realnej w polskiej gospodarce. Dane z pewnością będą wywierały silną presję na RPP na dalsze obniżki stóp procentowych już na najbliższym posiedzeniu w marcu. Nie można wykluczyć cięcia stóp procentowych nawet o 50 pb.

czytaj więcej

Podążać za trendem czy „sprzedawać fakty”?

Europejskie rynki akcji, w tym szczególnie giełda niemiecka, zachowują się wyraźnie lepiej od pozostałych parkietów. DAX tylko od początku tego roku zwyżkował o ponad 10 proc., podczas gdy w tym samym okresie główny indeks w Stanach nieznacznie stracił, natomiast japoński Nikkei225 jest zaledwie 1 proc. na plusie.

czytaj więcej

Sytuacja rynków uzależniona od skali europejskiego luzowania ilościowego

Na plus rynku akcji przemawiają ostatnie dane makroekonomiczne Polski. Dobra produkcja przemysłowa, solidny wzrost realnych wynagrodzeń i zatrudnienia potwierdzają stabilność wzrostu PKB i co za tym idzie – zysków spółek. Dają także szansę sektorowi bankowemu, największej branży na polskiej giełdzie, na zrekompensowanie ubytku zysków spowodowanych ostatnimi wydarzeniami oraz zmianami regulacyjnymi.

czytaj więcej

Strach ma greckie oczy

Najlepszym barometrem ryzyka negatywnych konsekwencji wyjścia Grecji ze strefy euro jest europejski rynek obligacji, który zachowuje spokój.

czytaj więcej