Komentarz rynkowy I kwartał 2019 roku

W pierwszym kwartale rynki finansowe, a zwłaszcza krajowy rynek finansowy...


czytaj dalej

Lista artykułów dla słowa kluczowego: GPW

Kolejny atak na 2000 punktów na WIG20 bardzo możliwy

Po największym miesięcznym wzroście WIG20 od marca 2010 roku (WIG20 wzrósł o 9,52%), kwiecień rozpoczął się od korekty. W poprzednim miesiącu gwiazdami naszego rynku były sektory wcześniej omijane, czyli banki i energetyka.

czytaj więcej

Inwestorzy nie są jeszcze pewni

Na polskim rynku sezon publikacji wyników spółek za pierwsze półrocze 2015 r. powoli nabiera tempa. Do tej pory poznaliśmy tylko kilkanaście raportów zaprezentowanych przez spółki. Trudno na razie wyciągać z tak małej próby daleko idące wnioski. Kulminacja raportów przypadnie na ostatnie dni sierpnia.

czytaj więcej

Ryzyko polityczne szkodzi naszej giełdzie

Spadki cen banków w ostatnim okresie mogą być próbą dyskontowania ryzyka politycznego, które wisi nad całym sektorem bankowym, wynikającego z jesiennych wyborów parlamentarnych. Rozpoczęcie sezonu wyników pozwoli lepiej ocenić obecną kondycję spółek oraz atrakcyjność bieżących wycen rynkowych.

czytaj więcej

Dane z gospodarki dają nadzieję na wzrost

Ostatnie odczyty ekonomiczne dają podstawy do optymizmu odnośnie dalszego rozwoju polskiej gospodarki w nadchodzących kwartałach. Sytuacja ta powinna w średnim terminie wspierać nasz rynek akcji.

czytaj więcej
NASTĘPNA