Komentarz rynkowy I kwartał 2019 roku

W pierwszym kwartale rynki finansowe, a zwłaszcza krajowy rynek finansowy...


czytaj dalej

Lista artykułów dla słowa kluczowego: banki

Japonia zaskakuje w górę, a wyniki polskich banków lepsze od prognoz

Większość banków notowanych na giełdzie w Warszawie opublikowała już półroczne wyniki finansowe. Okazały się one w większości przypadków lepsze od prognoz rynkowych. Mimo trudnego otoczenia rynkowego, w którym muszą funkcjonować banki, były one w stanie wypracować zadowalające rezultaty finansowe.

czytaj więcej

Ryzyko polityczne szkodzi naszej giełdzie

Spadki cen banków w ostatnim okresie mogą być próbą dyskontowania ryzyka politycznego, które wisi nad całym sektorem bankowym, wynikającego z jesiennych wyborów parlamentarnych. Rozpoczęcie sezonu wyników pozwoli lepiej ocenić obecną kondycję spółek oraz atrakcyjność bieżących wycen rynkowych.

czytaj więcej

Krótka korekta czy zapowiedź mocniejszego cofnięcia?

W średnim terminie nie spodziewałbym się materializacji negatywnych dla rynku obietnic wyborczych, nie tylko ze względu na obecny układ sił w parlamencie, ale przede wszystkim na bardzo wysoki koszt, znacznie przekraczający możliwości finansowe państwa.

czytaj więcej

Przebudzenie instytucji finansowych

Pozytywny klimat wokół sektora bankowego jest jednym z najważniejszych warunków dla stabilnej hossy na polskim rynku akcji. Sektor stanowi ponad 30 proc. kapitalizacji polskiej giełdy.

czytaj więcej
NASTĘPNA