Komentarz rynkowy I kwartał 2019 roku

W pierwszym kwartale rynki finansowe, a zwłaszcza krajowy rynek finansowy...


czytaj dalej

Lista artykułów dla słowa kluczowego: oszczędzanie

Oszczędzanie dla dzieci

Przyszłość jest trudna do odgadnięcia i warto zastanowić się jak duże wydatki czekają rodzinę w przyszłości. Oszczędzanie dla dzieci to nie tylko odkładanie niewielkich kwot na bliżej nieokreślone cele. Oszczędzanie dla dzieci to planowanie konkretnych wydatków, które niemal z pewnością pojawią się w przyszłości.

czytaj więcej

Lokaty wybieraj uważnie

W ubiegłym roku oszczędności Polaków wzrosły o prawie 6% do ponad 967 mld zł. Połowę tej kwoty nasi rodacy trzymają w bankach. To efekt między innymi bardzo popularnych lokat antybelkowych, dzięki którym klient unikał zapłacenia 19% podatku od zysku – jednak tych lokat już nie ma.

czytaj więcej

IKE czy IKZE – trudny wybór?

IKE i IKZE umożliwiają dziś w sumie coroczne inwestycje na poziomie 15 tys. zł rocznie. Tym samym pozwalają odkładać miesięcznie 1250 zł w efektywny podatkowo i kosztowo sposób. Oczywiście ta efektywność kosztowa nie jest na poziomie OFE, ale OFE to produkt w zasadzie obowiązkowy.

czytaj więcej

Czy reforma systemy emerytalnego wyjdzie nam na dobre?

Expose premiera wywołało spore poruszenie z powodu zapowiedzianych redukcji wydatków budżetowych. Zmiany mają dotknąć reformy systemu emerytalnego i między innymi będą one polegać na podwyższeniu do 67 roku życia oraz ujednoliceniu wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn. Jak takie zmiany przekładają się na wysokość naszych przyszłych emerytur?

czytaj więcej
NASTĘPNA