Komentarz rynkowy I kwartał 2019 roku

W pierwszym kwartale rynki finansowe, a zwłaszcza krajowy rynek finansowy...


czytaj dalej

Lista artykułów dla słowa kluczowego: profil inwestycyjny

Profil inwestycyjny, a bieżący portfel inwestora

Profil inwestycyjny powinien być wyznacznikiem składu portfela inwestycyjnego. Jednak warto pamiętać, że profil inwestycyjny czasem zmienia się i warto takie zmiany odwzorować w portfelu. Z drugiej strony zmiany w produktach inwestycyjnych zmieniają skład portfela i wymaga on okresowego dopasowania do profilu.

czytaj więcej

Jak działa asset management

Asset management to inwestowanie indywidualne. Inwestor posiada należący do niego rachunek maklerski, wszystkie aktywa są nabywane w jego imieniu. Inwestycja należy do inwestora, a zarządzający mają upoważnienie do inwestowania w jego imieniu.

czytaj więcej

Jak zainwestować 500 000 zł

Planując jak zainwestować 500 000 zł warto sprawdzić swój profil inwestycyjny. Analiza profilu pozwala na sprawdzenie jakim się jest inwestorem i zastanowienie się nad celami inwestycji oraz oczekiwaniami.

czytaj więcej

Doświadczenie w inwestowaniu, a apetyt na zysk

Inwestujący po raz pierwszy mają niewiele mniejszy apetyt na zysk niż doświadczeni inwestorzy. Tymczasem debiutujący inwestor powinien być się jak świeżo upieczony kierowca – zachować ostrożność by czuć się pewnie w każdej sytuacji. Zapraszamy do lektury analizy zależności między doświadczeniem w inwestowaniu, a preferencjami inwestorów.

czytaj więcej
NASTĘPNA