Komentarz rynkowy I kwartał 2019 roku

W pierwszym kwartale rynki finansowe, a zwłaszcza krajowy rynek finansowy...


czytaj dalej

Lista artykułów dla słowa kluczowego: rynek akcji

Trzy scenariusze dla rynków akcji

Kryzys grecki ponownie stał się powodem korekty na rynku akcji. Możliwe jest kilka scenariuszy: zawarcie porozumienia w wierzycielami i dobrowolne zmniejszenie długu przez Grecję; załamanie negocjacji i niewypłacalność lub zgoda Unii na refinansowanie przez Grecję kolejnej transzy długu w marcu.

czytaj więcej

Bolesne przebudzenie na rynku akcji

Wczorajsza sesja przyniosła załamanie optymizmu inwestorów. Wygrał jeden z dwóch punktów widzenia, które ścierały się w ostatnim okresie. Jedni dowodzili, że rynek wycenił już najgorsze informacje, a jego siła jest potwierdzona ignorowaniem przez inwestorów kolejnych złych informacji.

czytaj więcej

Grecka tragedia czy też komedia?

Obserwując ostatnie sesje na giełdzie w Warszawie mam wrażenie, że ostre spadki z końcówki ubiegłego tygodnia mogły wystraszyć rodzimych inwestorów. Na chwilę mocno na negatywną zmieniła się sytuacja techniczna, ponadto tego rodzaju zwroty sytuacji zaczynają coraz bardziej przypominać wymęczający rok 2008.

czytaj więcej

Kryzys grecki jest i będzie kosztowny dla Polski

Na rynku daje się odczuć niedosyt, czy wręcz zaskoczenie faktem, że pomimo przyjęcia programu pomocy dla Grecji, optymizm nie powrócił na rynki finansowe. Ceny akcji w niewielkim stopniu, ale jednak spadają, waluty takich krajów jak Polska utrzymują się na niskim poziomie.

czytaj więcej
NASTĘPNA