Komentarz miesięczny – Wrzesień 2018

W sierpniu silnie traciły na wartości waluty Turcji, Indii i Argentyny.


czytaj dalej

Lista artykułów dla słowa kluczowego: rynki

Czy zdążymy wybić się w górę?

Czy tym razem nasza giełda zdąży jeszcze wybić się w górę z aktualnej konsolidacji przed ewentualną większą korektą na rynku amerykańskim. Powszechnie przytaczanym argumentem za lepszymi danymi z rynku pracy w USA jest nad wyraz łagodna zima.

czytaj więcej

Sprawdź swoją strategię inwestycyjną - test asset management bez żadnych zobowiązań

Załóż bezpłatne konto DEMO »

Czy to już początek rajdu św. Mikołaja?

Wczorajszy dzień należał do bardzo udanych dla większości rynków aktywów ryzykownych. WIG20 zyskał sporo ponad 5 proc., licząc od dołków z początku sesji.

czytaj więcej

Komentarz rynkowy – październik 2011

Patrząc dzisiaj na rynek giełdowy można powiedzieć, że znajdujemy się w dość interesującym momencie. Po gwałtownych spadkach cen akcji z sierpnia i września można było sądzić, że rynek akcji zaczął traktować zbliżającą się recesję jako pewną. Jednak ostatnie dane makro (szczególnie z USA) zdają się temu zaprzeczać.

czytaj więcej

Powrót optymizmu, ale to nie koniec trudnych czasów?

W ostatnim okresie rynki wyraźnie nabrały optymizmu. Wzrostom cen towarzyszy ignorowanie złych informacji. Dotyczyły to zarówno informacji, że Belgia ma szansę dołączyć do klubu nadmiernie zadłużonych państw w efekcie ratowania banku Dexia, jak i odrzucenia przez Słowację zwiększenia jej udziału w EFSF.

czytaj więcej
NASTĘPNA